קורס אמנות – רפואה / שי זכאי

 

קורס אמנות – רפואה / שי זכאי

בתוכנו כלי רב ממדי ועוצמתי, שניתן לערוך הכרות איתו ולהעניקו לכל אדם באמצעות אמנות-רפואה.
כלי זה מפתח חשיבה יצירתית ופותח מסלולי יצירה חדשים מתוך התת מודע הפרטי והתודעה הקולקטיבית.
מהו אותו כוח רב ממדי וכיצד הוא יכול לשאת את ליבת הקורס – אמנות-רפואה?
כוח הדמיון – הוא הכוח העוצמתי ביותר הקיים בתוך מה שאני מכנה – הגנ"ן = גוף-נפש-נשמה. הדמיון מושתת על התודעה הפנימית שלנו, מתכתב עם האמונות שלנו או מאפשר לשנות אותם, מייצר ומטפח דיאלוג בינינו לבין התת מודע שלנו, לאינטואיציה והוא נמצא בכל תא ותא בגופנו. עבודה עם כוחות הדמיון כשלב מודע בתהליך היצירה, מאפשרת שיכלול ועוררות של כוחות היצירה וכוחות הריפוי הקיימים בתוכנו. הקורס והתהליכים שהמשתתפים עוברים במהלך הקורס, מאפשרים כלים לעבודה עצמית ופנייה פנימה בכל עת שיחפצו, ואף שכלול היכולת לריפוי עצמי.
עבודה בקבוצה יש לה כידוע גם כוחות משלה. כשמדובר ביצירה, בשיתוף ובמשוב קבוצתי התהליך מתעצם ומייצר חוויות חיוביות אצל המשתתפים ומפתח את יכולת ההתבוננות בפרטים הקטנים ואת החוסן לאפשר סבילות למצבים שונים. הקורונה, חיזקה אף יותר את הנחיצות בחוכמת המעגל, את היצירה הקבוצתית והקואופרטיב האמנותי.

קורס 'אמנות-רפואה', זהו תהליך מובנה שפיתחתי במשך השנים, שמשלב בין עולמות הריפוי ההוליסטי ועולמות האמנות והיצירה. האחד מחובר לשני באופן אימננטי, ושניהם מזינים האחד את השני עד כדי יצירת דבר שלישי שלא קיים בשני העולמות אלא בשלוב ביניהם.

הקורס – תכנים
בכל מפגש ( או כל שניים, בהתאם לנושא ולהיקפו ), מתקיימים כל השלבים בתהליך –
תנועה קלה, ניקוי אנרגטי, דמיון מודרך, יצירה, שיתוף-טיול לאורך היצירות ומשוב.
פירוט השלבים-
1. תנועה – הקשבה עדינה לגוף ברגע ההווה.
2. ניקוי- הברשות עצמיות בהנחיה, להורדת עומסים שהגענו איתם מן החוץ אל המפגש, והכנת הגוף להקשבה פנימית ולניואנסים.
3. דמיון מודרך – נושא משתנה המחבר בין הטבע למערכת הגופית שלנו, ושם דגש על כיוונון והרגעה של מצוקות אישיות, הורדת מתח, פתיחת ערוצים חדשים בגוף, הורדת כאבים והרחבת התודעה.
4. יצירה – בעקבות החוויה ממסע הדמיון המודרך (שלב 3), יוצרים בחומרי טבע/בתנועה/בצילום/במיצב, כל אחד לפי בחירתו. המגע בחומרים הוא הזדמנות פז למנוחה כלל מערכתית, בסביבה לא שיפוטית , בחגיגה אישית וקבוצתית.

5. טיול-שיתוף לאורך היצירות מתבצע עי כל הקבוצה. מטיילים בין היצירות, "קוראים" כמו במפה אילמת, ואז שומעים את היוצר/ת. כל זה על רקע החוויה המשותפת שעברנו עד לתחילת היצירה האישית.
6. לסיום, המשוב ניתן גם ע"י המנחה, שמסייעת בחיבור (וקריאת) השפה הוויזואלית עם עולם התודעה של היוצר. כך כל משתתפת לומדת משהו על עצמה שאולי התת מודע שלה ידעה אך היא לא נתנה את הדעת עליו. הידיעה היוצאת לאור יש לה עוצמות משל עצמה.

משך הקורס 7 מפגשים,

15:40-17:30.
ימי שלישי
אחת לשבועיים.
החל מ 22/2.

עלות 1260 ש"ח 

על היוולדות הקורס והיוצרת, מנחת הקורס
הקורס הזה נוצר במהלך שלושה עשורים שבהם יצרתי ולימדתי את הקורס- 'אמנות אקולוגית – פיתוח חשיבה יצירתית למען הסביבה', במסגרות אקדמיות ואחרות וביניהן- סמינר הקיבוצים, לתלמידי אמנות ולתלמידי תואר שני בחינוך סביבתי, במכון לעיצוב בחולון, באוניברסיטת תל אביב, מכללת תל חי, אוניברסיטת Cuny ,ניו יורק, מכללת קיי ובמרכז לצילום ואמנות אקולוגית ועוד.
בין מקצועותי, צלמת מקצועית מזה למעלה מארבעה עשורים, אמנית אקולוגית ומייסדת התחום בישראל, מחלוצות הדיציפלינה בעולם, מחברת ספרים, אוצרת חוקרת לצד מטפלת הוליסטית מנוסה בעלת קליניקות, מרצה ומנחת סדנאות מזה שנים רבות.
בתקופת הקורונה, מה שנחשב בעיני כשיוט אבסטרקטי בין העולמות והמקצועות השונים שלי, התבהר והתברר לכדי קשר עמוק ואימננטי. הכל התחבר; מקצועות הריפוי עם עולמות האמנות.
קורות חיים באמנות – https://www.shaizakai.com/Heb/text/CV
טיפולים וסדנאות, בדמיון מודרך ועוד- https://www.facebook.com/shaizakailife/services/?ref=page_internal

 

לתשלום