קורס רקמה משולב

ניצור 3 פרוייקטים

רקמת ריטו'צלו

רקמה בסרטי משי

ורקמת רוקוקו (רקמה ברזיאלית)

פרויקטים אלגנטיים ושימושיים המאפשרים לכל משתתפת ללמוד את הטכניקות הבסיסיות החשובות.

מתאים למתחילות ומתקדמות

״רטיצ׳לו״ – היכרות עם הרקמה האיטלקית העתיקה, רקמה מורכבת ואצילית המייצגת את ראשית תחרת המחט. ככל שהבד דק יותר, כך גם רקמת התחרה. הדוגמא אותה ניצור בכיתת האמן, תקנה לכם היכרות עם טכניקה זו, ואיננה מסובכת לביצוע. נלמד כיצד יוצרים את המסגרת, אשר בתוכה ניצור את התחרה.
התנסות זו תאפשר לכם, בהמשך, לממש את כל החלומות שלכם וליצור, באופן עצמאי, אריג תחרה, תוך שימוש בתכים, אותם תלמדו במהלך כיתת האמן. בנוסף, נכיר במהלך המפגש, את מגוון התכים, הבדים והחוטים, המתאימים ביותר, לביצוע רקמה זו. וניצור את ריבוע הרטיצ׳לו הראשון שלכם.

״לב״ – רקמה בצורת לב, לפי העיצוב של לורנה. רקמה אוטנטית עתיקה, עם סרטי משי. תכי יסוד וחומרים איכותיים, יאפשרו לכם ליצור מתנה נפלאה, אותה תוכלו להעניק לחגים או לאירועים אחרים. כמו כן, תוכלו לשלב את העבודה בעיצוב ביתכם. למרות המראה המורכב, הרקמה מרשימה ופשוטה לביצוע. בנוסף לתכים, תכירו גם כלים וחומרים איכותיים, ותסיימו את השיעור עם עבודה מוגמרת.
גודל העבודה – 7 סמ׳.

רקמה בסרטי משי היא אחת מטכניקות הרקמה האהובות עלינו. מהודרת, מעודנת ואלגנטית, היא מיד מושכת את העין. למרבה הפלא, היא גם די פשוטה ומתאימה גם למתחילים, והעבודה עם סרטי משי רכים ועדינים היא תענוג בל יתואר. יתרון ענק נוסף של סוג הרקמה הזה – המהירות. כמובן שבהתחלה זה לוקח קצת זמן, אבל עם הניסיון מגיעה הזריזות. לכן עבודת רקמה בסרטי משי יכולה להיות גם קישוט מעולה לבית שלך, וגם מתנה נפלאה במו ידייך, שהכנתה לא דורשת הרבה זמן או כסף.

רקמה בסגנון רוקוקו– זו רקמה עתיקה ובו זמנית נפוצה מאוד ברחבי אירופה, עד כי כך שקשה מאוד לקבוע מתי והיכן נוצרה. רקמה זו, מתאימה במיוחד לעיטור של מראה, שכן, באותם זמנים, כל חפצי הנשים, עוטרו בצורות שונות, בין היתר גם ברקמה. כיום, רקמת רוקוקו חוזרת ומופיעה לא רק בעיטור בגדים וטקסטיל ביתי, אלא גם בעיטור כרטיסי ברכה, מזכרות וציורי קיר. תלת מימד, פשטות בביצוע ואפשרות ליצור ציורים רקומים נרחבים על בדים מגוונים, מייחדת טכניקה זו מרקמות אחרות.

כל משתתפת יוצאת עם יצירת מופת קטנה משלה:

מראת כיס וינטאג'

סאשה לריחות אנינים רקום בסרטי משי

מפית דוילי

שיטת לימוד מקורית, מורה מקצועית בעלת ניסיון ועבודה בקבוצות קטנות

6 מפגשים
בימי ראשון
18:00-21:00
החל מה- 1.3.2020
 
מחיר 1680 ש"ח
 
 
 
 

Payment